Lista aktualności Lista aktualności

"Promocja współpracy transgranicznej Nadleśnictwa Krzystkowice i Landratsamt Bautzen Kreisforstamt"

Nadleśnictwo realizuje projekt pod tytułem "Promocja współpracy transgranicznej Nadleśnictwa Krzystkowice i Landratsamt Bautzen Kreisforstamt". Partnerem projektu ze strony Saksonii jest Landratsamt Bautzen Kreisforstamt (Powiatowy Urząd Leśny Bautzen ) z siedzibą Kamenz.

W ramach projektu zmodernizowano stronę internetową Nadleśnictwa, na której przygotowano informacje o partnerach projektu w trzech wersjach językowych: polskiej, niemieckiej i angielskiej.
 
Na nowych stronach można znaleźć ciekawe wiadomości o lasach, przyrodzie i atrakcjach turystycznych. Niezbędne informacje jakie trzeba znać poruszając się po lasach, aktualności i ciekawostki oraz zapowiedzi najciekawszych wydarzeń. Stronie towarzyszy piękna szata graficzna, która zachęca do odwiedzania lasów.
 
Projekt przyczynił się do nawiązania i rozwoju współpracy z leśnikami z Saksonii, i wniósł dużo nowego do wzajemnego zrozumienia leśników polskich i niemieckich.
 
Dnia 9 kwietnia 2014 roku w Centrum Spotkań Polsko-Niemieckich w Wymiarkach odbyło się spotkanie partnerów projektu, które było kolejnym etapem rozwoju tej modelowej współpracy.