Lista aktualności Lista aktualności

II Nowogrodzki rajd integracyjny "sprawni inaczej"

25 czerwca 2016 roku odbyła się kolejna edycja rajdu integracyjnego dla osób niepełnosprawnych

Na 11 kilometrowej trasie rajdu, która przebiegała terenami leśnymi Nadleśnictwa Krzystkowice spotkać można było osoby niepełnosprawne na specjalnie przystosowanych rowerach i wózkach oraz osoby pełnosprawne. Pośród uczestników liczne były rodziny wraz z dziećmi i osoby starsze aktywnie spędzające wolny czas. 

Na trasie rajdu nie można było zauważyć rywalizacji. Wszyscy uczestnicy jechali równym tempem w atmosferze dobrej zabawy. Każdy uczestnik nagrodzony został pamiątkowym medalem, a największym sukcesem było zjednoczenie się osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem.

Lasy Państwowe aktywnie włączyły się w organizację wspierając tą imprezę, a honorowy patronat objął Leszek Banach Dyrektor RDLP w Zielonej Górze, który osobiście podziękował wszystkim organizatorom i sponsorom za podjęcie tak wyjątkowej inicjatywy jaką był rajd "sprawni inaczej".

Po zakończeniu rajdu i wręczeniu pamiątek organizatorzy częstowali wszystkich uczestników smaczną grochówką i słodkim ciastem, a na scenie odbywały się koncerty lokalnych zespołów muzycznych.

Na placu przy Domu Kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim rozstawione były stoiska promocyjne lokalnych przedsiębiorców, organizacji, stowarzyszeń, rzemieślników, artystów i zaproszonych gości. Na stoisku Nadleśnictwa Krzystkowice zorganizowane były gry i zabawy dla dzieci, które jako nagrody otrzymały gadżety promocyjno -edukacyjne o tematyce przyrodniczej. Na stoisku nadleśnictwa znalazła się również wystawa na której  Leśniczy Bogusław Szwichtenberg zaprezentował część zebranych pamiątek i narzędzi związanych z działalnością Lasów Państwowych od 1945 roku.

Wsparcia organizatorom udzieliły też Nadleśnictwa: Lipinki, Przytok, Nowa Sól, Wymiarki, Zielona Góra i Lubsko.