Lista aktualności Lista aktualności

III Nowogrodzki Rajd Integracyjny "Sprawni Inaczej"

Rajd rowerowy, którego celem była integracja osób niepełnosprawnych i zdrowych połączona z możliwością aktywnego spędzania czasu

W dniu 24 czerwca 2017 r. odbyła się kolejna edycja rajdu integracyjnego dla osób niepełnosprawnych. Impreza miała charakter otwarty. Uczestnikami byli niepełnosprawni rowerzyści i osoby integrujące się z nimi.

Na 11 kilometrowej trasie przebiegającej przez malownicze tereny Nadleśnictwa Krzystkowice osoby niepełnosprawne i pełnosprawne wraz z całymi rodzinami i dziećmi podziwiały piękno otaczającej nas przyrody. Na trasie zorganizowane były punkty postojowe w których można było odpocząć i napić się wody. Ideą rajdu był sam udział i przejazd wyznaczoną trasą bez elementów rywalizacji i wyłonienia zwycięzców. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, czapkę i kubek, a największym sukcesem było zjednoczenie się osób niepełnosprawnych z lokalnym środowiskiem.

Organizatorzy ufundowali i przekazali dla jednego z uczestników rajdu nowy wózek inwalidzki, który zastąpił stary mocno już wysłużony. 

Fot. Marek Bugała

Lasy Państwowe aktywnie włączyły się w organizację wspierając tą imprezę, a honorowy patronat objął Leszek Banach Dyrektor RDLP w Zielonej Górze, który osobiście podziękował wszystkim organizatorom i sponsorom za podjęcie tak wyjątkowej inicjatywy jaką był rajd "sprawni inaczej".

Na placu przy Domu Kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim rozstawione było stoisko promocyjne Nadleśnictwa Krzystkowice, na którym zorganizowane były gry i zabawy dla dzieci, które jako nagrody otrzymały gadżety promocyjno - edukacyjne o tematyce przyrodniczo-leśnej. Na stoisku nadleśnictwa znalazła się również wystawa na której  Leśniczy Bogusław Szwichtenberg zaprezentował część zebranych pamiątek i narzędzi związanych z działalnością Lasów Państwowych od 1945 roku.

Fot. Marek Bugała

Po zakończeniu rajdu organizatorzy przygotowali liczne atrakcje takie jak występy lokalnych artystów, koncert sygnalistów myśliwskich oraz poczęstunek mięsem z pieczonego dzika.