Lista aktualności Lista aktualności

Święto lasu

W Żarach odbyło się wielkie Święto Lasu

23 września 2017 roku na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego SYRENA w Żarach odbyło się uroczyste Święto Lasu. Fundacja Natura Polska przy pomocy Lasów Państwowych i okolicznych firm reaktywowała po 18 latach imprezę o nazwie Święto Lasu. 

Impreza ta miała charakter otwarty i skierowana była do lokalnej społeczności. Celem imprezy było pokazanie walorów przyrodniczych okolicznych lasów, produktów i wyrobów pozyskiwanych z lasu oraz promocja kultury myśliwskiej.

W trakcie trwania imprezy swoje stoiska edukacyjne zaprezentowały Lasy Państwowe. Leśne konkursy i zabawy przyciągnęły wielu uczestników. Chętni mogli nauczyć się rozpoznawania roślin, zwierząt i grzybów oraz porozmawiać z leśnikami na tematy związane z lasem.

Fot. Karol Zawal

Każdy z uczestników imprezy odwiedzający stoisko Nadleśnictwa Krzystkowice otrzymał sadzonkę dębu, buka, świerka lub lipy i mógł ją posadzić w przydomowym ogrodzie, na działce lub w parku.

Fot. Marek Bugała

Dużym zainteresowaniem cieszyła się część muzealna stoiska Nadleśnictwa Krzystkowice na której prezentowane były narzędzia wykorzystywane w pracach leśnych na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje takie jak: Cross górski po Zielonym Lesie, pokazy sokolników, pokaz gry sygnałów na rogach myśliwskich, pokaz wabienia zwierzyny łownej, konkurs rozpoznawania grzybów, pokaz tresury psów myśliwskich, pokaz rzeźbienia w drewnie, konkurs drwali i wiele innych.