Lista aktualności Lista aktualności

XV Leśno-Błękitny Festiwal na szkółce leśnej tuchola

„Dbajmy o środowisko"- radziły dzieci podczas tegorocznej edycji imprezy

Uczniowie z 10 szkół podstawowych z powiatu zielonogórskiego uczestniczyli w XV edycji Leśno-Błękitnego Festiwalu zorganizowanego w punkcie edukacyjnym na terenie szkółki leśnej nadleśnictwa Krzystkowice.

Wybrani reprezentanci szkół to uczniowie najbardziej zaangażowani w działania na rzecz ochrony środowiska. Przez cały rok rywalizowali w konkursach i turniejach związanych z ekologią. Na szkółkę przywieźli przygotowane ekoznaki, które rozwieszone zostały w celach edukacyjnych. Oznaczenia na produktach żywnościowych, kosmetykach, środkach czystości, sprzęcie AGD i RTV dla uczestników festiwalu nie stanowiły żadnej trudności w rozpoznaniu.

Poprzez gry i zabawy przekazana została wiedza na temat ekologii i troski o środowisko. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody i gadżety edukacyjno-promocyjne.

Podczas każdej edycji przekazywane jest wiele haseł i porad jak dbać o otaczającą nas przyrodę. Organizatorem festiwalu było nadleśnictwo Krzystkowice przy współudziale komitetów organizacyjnych szkół podstawowych i przedszkoli.

Artykuł: GAZETA LUBUSKA Wyloguj się... do lasu