Lista aktualności Lista aktualności

ZMARŁ EMERYTOWANY LEŚNICZY NADLEŚNICTWA KRZYSTKOWICE

Z przykrością zawiadamiamy, że dnia 28.08.2021 r. zmarł Hieronim Fraszewski, emerytowany leśniczy Nadleśnictwa Krzystkowice.

Hieronim Fraszewski urodził się 9 marca 1924 roku. W latach 1948-1949 zatrudniony był w Okręgowym Zarządzie Lasów Państwowych w Szczecinku. Od 1950 roku do czasu przejścia na emeryturę nieprzerwanie był związany z Nadleśnictwem Krzystkowice.

Najdłuższy okres kariery zawodowej Hieronim Fraszewski poświęcił lasom piastując funkcje Leśniczego Leśnictwa Bieniów. Pan Hieronim wyróżniał się nadprzeciętnym zaangażowaniem, pracowitością i spokojem wewnętrznym. Powierzane mu zadania gospodarcze wykonywał zawsze wzorcowo. Był bardzo dobrym wychowawcą młodego pokolenia leśników. Jego synowie też nałożyli wzorem ojca  mundur leśnika.

Wraz ze śmiercią Hieronima Fraszewskiego zamyka się pewna karta historii leśnictwa powojennego w zielonogórskich lasach. Pamięć jednak pozostanie wieczna.

Niech Ci Knieja wiecznie szumi. Spoczywaj w pokoju. 

                                                                                                       Darz Bór

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w środę (01.09.) o godz. 12.00. w Nowogrodzie Bobrzańskim (Dolnym) na Cmentarzu przy ul. Piaskowej.