Asset Publisher Asset Publisher

„Spacer z leśnikiem” już w najbliższą sobotę w Twoim nadleśnictwie!

„Spacer z leśnikiem” już w najbliższą sobotę w Twoim nadleśnictwie!

 

Już w najbliższą sobotę, 26 marca, będzie można wybrać się na wyjątkowy spacer w miłym towarzystwie. Leśnicy z 429 nadleśnictw w Polsce zapraszają na wspólną przechadzkę po pięknych, polskich lasach. Wydarzenie jest organizowane jako kontynuacja obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów.

 

Las pełni wiele funkcji – przyrodniczych, gospodarczych i społecznych. Nie sposób przecenić jego dobroczynnego wpływu na zdrowie. Samo przebywanie w lesie niesie ze sobą szereg korzyści - obniża poziom kortyzolu (nazywanego hormonem stresu), zwiększa zdolność rozwiązywania problemów i kreatywność o 50%, zmniejsza ryzyko zachorowania na depresję. To doskonały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

A spacerować jest gdzie – lasy zajmują już 1/3 powierzchni kraju. Do dyspozycji społeczeństwa leśnicy oddali i utrzymują ponad 20 000 km szlaków pieszych, prawie 4000 km szlaków rowerowych, około 3200 parkingów leśnych i miejsc postoju oraz ponad 600 pól biwakowych i obozowisk. W ramach bezpłatnej oferty edukacyjnej Lasy Państwowe udostępniają ponad 1000 ścieżek dydaktycznych, blisko 600 wiat edukacyjnych oraz ponad 300 izb edukacyjnych oraz ośrodków edukacji leśnej. Co ciekawe, wystarczy zalewie godzina, by dotrzeć do lasu z każdego miejsca w Polsce!

- W imieniu pracowników Lasów Państwowych, serdecznie zapraszam na spacer z leśnikiem. 26 marca spotkajmy się na leśnych ścieżkach. Skorzystajmy z pięknej, wiosennej pogody i wspólnie z rodziną i przyjaciółmi podziwiajmy nasze narodowe dobro, jakim jest las. - zachęca Michał Gzowski, rzecznik prasowy Lasów Państwach.

Szczegółowe informacje organizacyjne dotyczące wspólnej wyprawy do lasu z leśnikiem można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych nadleśnictw oraz na profilach tych jednostek w social mediach. 

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu!

 

Zapraszamy 26.03.2022 r. o godz. 10:00.

Spacer na trasie ok. 2,5 km potrwa ok. 1,5 h.

Zgłoszenia do dn. 25.03.2022 r. do godz. 15:00 pod nr tel. 607 504 918

Miejsce spotkania: Ścieżka przyrodniczo leśna "Krzystkowice" (lokalizacja) przy kancelarii Leśnictwa Krzystkowice ul. Łąkowa 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim.

W programie wydarzenia spacer z plenerową lekcją prowadzoną przez Leśniczego Bogdana Dameckiego – edukatora z Lasów Państwowych.