Asset Publisher Asset Publisher

FINAŁ XX EDYCJI BŁĘKITNEGO FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ

„Zmieniaj nawyki, bo uciekną jerzyki” – to przewodnie hasło tegorocznej edycji Błękitnego Festiwalu Twórczości Dziecięcej


11.06.2021 r. uczniowie ze szkół podstawowych i przedszkoli z Nowogrodu Bobrzańskiego, Wiciny, Przylepu i Wężysk uczestniczyli w jubileuszowej edycji Błękitnego Festiwalu. Finał był podsumowaniem całorocznych zmagań na rzecz promowania ekologicznego stylu życia. Z powodów epidemiologicznych, tak jak w roku ubiegłym, wydarzenie zorganizowane zostało online na platformie Cisco Webex. Poprzednie edycje odbywały się na terenie Szkółki Leśnej Tuchola w Nadleśnictwie Krzystkowice.

Młodzi przyrodnicy w ciągu całego roku szkolnego brali udział w różnych konkursach i wyzwaniach polegających m.in. na szyciu materiałowych woreczków na zakupy, czy tworzeniu ekologicznych kosmetyków oraz ćwiczyli kreatywność wymyślając przyjazne środowisku alternatywy dla czynności życia codziennego.

Na spotkaniu online zaprezentowano piosenki, wierszyki i przedstawienia na temat ochrony środowiska oraz prace plastyczne z hasłami namawiającymi do zmiany nawyków na lepsze dla przyrody. Przedstawiona została również ponura wizja świata za 30 lat, która może się ziścić, jeśli nie podejmiemy żadnych działań na rzecz klimatu. Dzieci wykazały się dużym entuzjazmem, zaangażowaniem i troską o stan środowiska, co niewątpliwie może napawać optymizmem.

Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja Festiwalu odbędzie się na świeżym powietrzu, a dzieci będą miały możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i sobą nawzajem, ponieważ nic nie integruje bardziej, niż wspólna nauka przez zabawę.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w wydarzeniu. Do zobaczenia w 2022 roku!