Asset Publisher Asset Publisher

XXI EDYCJA GALI BŁĘKITNEGO FESTIWALU TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ

Ach, co to był za dzień! „Czysty świat – człowiek rad” – pod tym hasłem odbyła się XXI edycja Gali Błękitnego Festiwalu Twórczości Dziecięcej, którą gościliśmy w zeszły piątek 03.06.2022 r. na naszej nowej wiacie edukacyjnej. Było to podsumowanie całorocznych zmagań w konkursach i turniejach związanych z ekologią. 

Fot. Paweł Tatarynowicz i Dawid Bugała

Piosenki, wierszyki, przedstawienia, prace plastyczne – mieliśmy przyjemność zaznać całej gamy artystycznej twórczości w wykonaniu Uczniów z: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Niwiskach, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nowogrodzie Bobrzańskim, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Henryka Brodatego w Nowogrodzie Bobrzańskim, Szkoła Podstawowa im. A.Fredry w Wicinie, Szkoła Podstawowa w Wichowie, Szkoły Podstawowe w Wężyskach oraz Przedszkolaków z Przedszkola w Przylepie i Miejsko Gminne Przedszkole Samorządowe w Nowogrodzie Bobrzańskim

Fot. Zuzanna Andrzejczak

Ukoronowaniem imprezy było rozdanie nagród dzielnym Uczestnikom. Wygrali wszyscy, ponieważ ideą Festiwalu jest współpraca, a nie rywalizacja. W końcu każdemu z nas zależy na dobru planety, którą, jak mądrze ujęła to Pani Joanna Sobków, "wypożyczamy" od przyszłych pokoleń i powinniśmy ją "zwrócić" w stanie nie gorszym, niż zastaliśmy.

Fot. Dawid Bugała

My – dorośli również dostaliśmy prezenty od naszych młodych Gości, w postaci ręcznie wykonanych ekologicznych toreb na zakupy oraz niepowtarzalnych pluszaków.

Fot. Zuzanna Andrzejczak

O nasze brzuchy zadbał Food Truck Dobre z Lasu. To było naprawdę dobre!

Fot. Dawid Bugała

Wielkim optymizmem napawa nas zaangażowanie, entuzjazm i troska dzieci o stan środowiska. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za budowanie pozytywnych postaw względem przyrody u tej najmłodszej części naszego społeczeństwa. Brawo Wy!

Fot. Zuzanna Andrzejczak

Do zobaczenia za rok!

Fot. Dawid Bugała