Asset Publisher Asset Publisher

ZMARŁ EMERYTOWANY GŁÓWNY KSIĘGOWY NADLEŚNICTWA KRZYSTKOWICE

Z przykrością zawiadamiamy, że dnia 14.07.2021 r. zmarł Eugeniusz Kogut, emerytowany Główny księgowy Nadleśnictwa Krzystkowice.

Eugeniusz urodził się 22 czerwca 1934 roku w miejscowości Huta, w województwie świętokrzyskim. W czasie okupacji niemieckiej uczęszczał do Szkoły Powszechnej w Jedlni. Po wojnie nastoletni Eugeniusz wraz z pięcioosobową rodziną wyjechał na tzw. Ziemie Odzyskane, gdzie zamieszkał w miejscowości Dąbrowiec. W 1948 roku zaczął uczęszczać do Liceum Ogólnokształcącego  w Lubsku, gdzie w 1952 roku zdał maturę. W tym samym roku rodzinę Kogutów spotkała tragedia – zmarła Józefa – matka Eugeniusza. Z powodu ciężkiej sytuacji materialnej Eugeniusz podjął pracę na Składnicy Drewna w Krzystkowicach, gdzie pracował do czasu powołania do odbycia czynnej służby wojskowej w 1954 roku. Po jej ukończeniu objął stanowisko rachmistrza w Nadleśnictwie Krzystkowice, gdzie od 1959 roku aż do czasu przejścia na emeryturę pełnił funkcję Głównego Księgowego. W Lasach Państwowych przepracował w sumie 47 lat i 10 dni.

Prowadzona przez niego gospodarka finansowo-ekonomiczna nadleśnictwa stała na najwyższym poziomie. W czasie jego oddanej pracy, w Lasach Państwowych miało miejsce wiele reorganizacji. Jedna z największych odbyła się w 1972 roku, kiedy to z czterech nadleśnictw utworzono Nadleśnictwo Krzystkowice, jedno z największych w kraju.

Eugeniusz był bardzo ceniony przez przełożonych, czemu wyraz dali wręczając mu odznaczenie „Zasłużony dla Leśnictwa Zielonogórskiego”. Cechowała go nieprzeciętna rzetelność i profesjonalizm. Wymagał dużo zarówno od siebie, jak i od swoich podwładnych, co czyniło z niego znakomitego wychowawcę kadr ekonomicznych Lasów Państwowych.

Przyjmując ze smutkiem informacje o śmierci Eugeniusza Koguta, pragniemy złożyć kondolencje jego bliskim.

Spoczywaj w pokoju!

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę (17.07) o godz. 11:30 w Nowogrodzie Bobrzańskim (w Krzystkowicach) na Cmentarzu przy ul. Piaskowej.