Asset Publisher Asset Publisher

Zapraszamy do Leśnej Osady

Zapraszamy do poszukiwania ciekawostek przyrodniczych w "Leśnej Osadzie". To tu leśna edukacja stanie się niezapomnianą przygodą.

Zielonogórscy leśnicy w niedzielę 3 czerwca br., podczas "Festynu Lotniczego z Okazji Dnia Dziecka" organizowanego wspólnie z Areoklubem Ziemi Lubuskiej i UM Zielona Góra z okazji Dnia Dziecka, przygotują las atrakcji.
Jak rośnie las, kto w nim mieszka i jak ważną rolę pełni on w naszym życiu?- to tylko ogólny temat naszej oferty "Leśnej Osady", którą zbuduje ponad 100 osobowy zespół pracowników Lasów Państwowych. Na odwiedzających czekać będzie szeroka oferta gier i zabaw, wiele warsztatów tematycznych, a także prelekcji przyrodniczych oraz ciekawe konkursy.

Już od godz. 1200 gości przywitają „leśne smoki” z Ośrodka Transportu Leśnego w Świebodzinie, czyli maszyny wielooperacyjne z naszego Parku maszyn leśnych.
Następnie, zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Punktu informacyjnego Lasów Państwowych, w celu zapoznania się z ofertą tematyczną leśnego przedsiemwzięcia. To tutaj nasi goście, świętujący Dzień Dziecka, będą mogli m.in. otrzymać indeks przyjaciela przyrody, uzyskać informacje co należy zrobić, aby zdobyć medal „Przyjaciela przyrody” oraz zostaną zaznajomieni z zasadami przygotowanych przez leśników konkursów.

W programie, wspólnie z partnerami zaplanowaliśmu nie tylko zajęcia edukacyjno- przyrodnicze, ale również wiele atrakcji, np. uczniowie Technikum Leśnego w Rogozińcu zaprezentują ptactwo łowne na stoisku pn. Nauka o lesie, a myśliwi z Zarządu Okręgowego PZŁ w Zielonej Górze, poza wspólnie prowadzonymi prelekcjami na temat zwierząt leśnych coraz częściej spotykanych w mieście, będą prowadzili warsztaty plastyczne związane z tym zagadnieniem. Na stoisku Pszczoły w lesie rodzina pszczelarska z Miodowego Spichlerza nie tylko zaprezentuje swoje produkty i zapozna ze smakiem wiosennego miodu, ale również w formie pokazu bartniczego uatrakcyjni ofertę „Leśnej Osady”.

Ponadto, w ramach udziału w konkursie organizowanym na stoisku związanym z pracą leśnika „wczoraj”, będzie można otrzymać „drewniany bon”, uprawniający uczestników wydarzenia do skorzystania z warsztatów technicznych, w ramach których leśnicy wspólnie z żarską stolarnią Jana Liberdy będą budowali Ptasie domki. Przedsięwzięcie leśników będzie również wspierane przez zielonogórskie drużyny Związku Harcerstwa Polskiego, które zawsze okazują chęć wspólnego działania, zwłaszcza w aspekcie propagowania wiedzy na temat przyrody.

Sport w lesie, konkursy i gry przyrodnicze, zajęcia edukacyjne dające możliwość zdobycia wiedzy o roślinach i zwierzętach, szereg warsztatów oraz prezentacja gospodarki leśnej- jako tradycyjnej i jednocześnie innowacyjnej gałęzi gospodarki narodowej to bardzo ogólny zarys oferty tematycznej „Leśnej Osady”.   

Więcej szczegółów dotyczących "Leśnej Osady" znajduje się w opisie wydarzenia, utworzonego na naszym profilu społecznościowym Ośrodka Edukacji Przyrodniczo- Leśnej w Jeziorach Wysokich.

Zapraszamy do rodzinnego odwiedzenia Leśnej Osady!

Leśnicy zielonogórscy

 

Szczegóły na temat dojazu dostępne na stronie Aeroklubu Ziemi Lubuskiej  (link).